Prawo i BiznesCzego nie wiesz o ekonomii?

Czego nie wiesz o ekonomii?

by

Może nas zaskoczyć stwierdzenie, że ekonomia traktowana jest jako nauka społeczna. Ekonomia to nie tylko nauka interesująca się produkcją czy dystrybuowaniem towarów. Istotny jest także czynnik ludzki.

Właściwie nie powinno nas to dziwić, przecież w pewnym stopniu nieustannie analizuje zachowania społeczne ludzi. Nasze potrzeby ulegają niedoborom, a zatem ludzie stają wielokrotnie wobec różnych wyborów. Ekonomia jest niezwykle zainteresowana naszymi wyborami.

Udział człowieka jest nieodzowny, wręcz kluczowy, to on komunikuje o swoich potrzebach, niezadowoleniu, pragnieniach. Ekonomia pyta zatem, co rząd robi, aby zaspokoić odpowiednio potrzeby społeczeństwa. Jak formułowane są zasady czy prawa, które mogą doprowadzić do uczciwej wymiany towarów.

W obszarach zainteresowań ekonomii jest także przedsiębiorczość, ale i w tym wypadku trudno oderwać to od czynnika ludzkiego. Przedsiębiorczość wiąże się przecież niezwykle bezpośrednio z działaniami człowieka, jego zdolnością do innowacji i organizowania produkcji.

Pozostałe teksty tematyczne online:

Back to Top