Architektura i NieruchomościCzy usługi projektowania wnętrz niosą ze sobą duże koszty?

Czy usługi projektowania wnętrz niosą ze sobą duże koszty?

by
Czy usługi projektowania wnętrz niosą ze sobą duże koszty?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Na polskim rynku działa coraz więcej biur projektowych, które oferują kompleksowe usługi związane z przygotowaniem atrakcyjnych planów nie tylko domów czy mieszkań, ale również biur, hoteli, przestrzeni publicznych i komercyjnych. Czy jednak takie usługi są warte tego, aby płacić za nie? W końcu projektowanie wnętrz to coś, co, wydawałoby się, nie wymaga jakichś specjalnych zdolności i każdy z nas chyba przynajmniej raz w życiu przygotował jakiś pokój.

Różnice pomiędzy tym, co może zaoferować architekt wnętrz, a tym, co można przygotować samodzielnie, są jednak dość duże. Przede wszystkim odmienności zasadzają się w detalach – biuro projektowe wykona wyjątkowy projekt, wykorzystując swoją wiedzę, dobierze odpowiednie meble, zharmonizuje kolory i faktury materiału, może zaproponować ciekawe rozwiązania do małych mieszkań i dużego holu, który powinien przyciągać wzrok swoim designem. Czasami zatem aranżacja wnętrz powinna być powierzona ekspertom, aby osiągnąć najlepsze efekty. Ile będzie to kosztowało?
Ceny zróżnicowane i zależne od m2

Koszt projektowania i aranżacji wnętrz jest zależny od wielu różnych czynników. Przede wszystkim każde biuro ma inne cenniki. Zazwyczaj projektowanie biur, mieszkań, domów czy innych przestrzeni przez architekta działającego w dużym mieście, na przykład Krakowie, Warszawie, Wrocławiu to wyższe koszty niż wtedy, gdy będzie się chciało zlecić je komuś z mniejszego miasta. Dodatkowo cena będzie inna dla mieszkania, domu, przestrzeni komercyjnej, również ceny podawane są za jeden metr kwadratowy, więc im większa powierzchnia, tym wyższe koszty.
W związku z tym za duże mieszkanie zapłaci się nawet około 70 złotych za metr kwadratowy. Koszt zaprojektowania i aranżacji domu jest zazwyczaj niższy i wynosi koło 60 złotych za metr kwadratowy. Podobnie kształtują się ceny dla przestrzeni komercyjnych. To naturalnie tylko orientacyjne i uśrednione ceny. Najlepiej skontaktować się osobiście z biurami projektowymi, zadając pytania online lub dzwoniąc do nich, aby otrzymać wycenę.

Pozostałe teksty tematyczne online:

Back to Top