Architektura i NieruchomościCzy usługi projektowania wnętrz niosą ze sobą duże koszty?

Czy usługi projektowania wnętrz niosą ze sobą duże koszty?

by

Na polskim rynku działa coraz więcej biur projektowych, które oferują kompleksowe usługi związane z przygotowaniem atrakcyjnych planów nie tylko domów czy mieszkań, ale również biur, hoteli, przestrzeni publicznych i komercyjnych. Czy jednak takie usługi są warte tego, aby płacić za nie? W końcu projektowanie wnętrz to coś, co, wydawałoby się, nie wymaga jakichś specjalnych zdolności i każdy z nas chyba przynajmniej raz w życiu przygotował jakiś pokój.

Różnice pomiędzy tym, co może zaoferować architekt wnętrz, a tym, co można przygotować samodzielnie, są jednak dość duże. Przede wszystkim odmienności zasadzają się w detalach – biuro projektowe wykona wyjątkowy projekt, wykorzystując swoją wiedzę, dobierze odpowiednie meble, zharmonizuje kolory i faktury materiału, może zaproponować ciekawe rozwiązania do małych mieszkań i dużego holu, który powinien przyciągać wzrok swoim designem. Czasami zatem aranżacja wnętrz powinna być powierzona ekspertom, aby osiągnąć najlepsze efekty. Ile będzie to kosztowało?
Ceny zróżnicowane i zależne od m2

Koszt projektowania i aranżacji wnętrz jest zależny od wielu różnych czynników. Przede wszystkim każde biuro ma inne cenniki. Zazwyczaj projektowanie biur, mieszkań, domów czy innych przestrzeni przez architekta działającego w dużym mieście, na przykład Krakowie, Warszawie, Wrocławiu to wyższe koszty niż wtedy, gdy będzie się chciało zlecić je komuś z mniejszego miasta. Dodatkowo cena będzie inna dla mieszkania, domu, przestrzeni komercyjnej, również ceny podawane są za jeden metr kwadratowy, więc im większa powierzchnia, tym wyższe koszty.
W związku z tym za duże mieszkanie zapłaci się nawet około 70 złotych za metr kwadratowy. Koszt zaprojektowania i aranżacji domu jest zazwyczaj niższy i wynosi koło 60 złotych za metr kwadratowy. Podobnie kształtują się ceny dla przestrzeni komercyjnych. To naturalnie tylko orientacyjne i uśrednione ceny. Najlepiej skontaktować się osobiście z biurami projektowymi, zadając pytania online lub dzwoniąc do nich, aby otrzymać wycenę.

Pozostałe teksty tematyczne online:

Back to Top