Prawo i BiznesElektroniczny obieg faktur

Elektroniczny obieg faktur

by
Elektroniczny obieg faktur
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

Generalnie, firmy najczęściej rozpoczynają optymalizację procesów wewnętrznych od obsługi zobowiązań kosztowych, czyli EOF (elektroniczny obieg faktur). Najlepszy system to taki, który pozwala na pełną automatyzację i uporządkowanie obiegu faktur w przedsiębiorstwie, co wiąże się z obniżeniem czasu i kosztów całego procesu.

Jedną z korzyści wdrożenia elektronicznego obiegu faktur jest możliwość ich ewidencjonowania w systemie każdego działu danej firmy, dzięki czemu uczestniczą one aktywnie w procesie opisu i akceptacji.

Kolejnym celem, jaki udaje się osiągnąć dzięki wprowadzeniu systemu obiegu faktur w formie elektronicznej jest uzyskanie kontroli nad dużą ilością dokumentów przychodzących do firmy i dokumentów z nimi powiązanych. Nie sposób zapomnieć też o kompleksowej koordynacji przepływu tych dokumentów pomiędzy pracownikami. Zintegrowane narzędzia służące do budowania raportów i statystyk pozwalają wtedy na wnikliwą analizę procesów aprobowania faktur za pomocą różnorodnych kryteriów.

Pozostałe teksty tematyczne online:

Back to Top