Architektura i NieruchomościJak zmienić swoje mieszkanie?

Jak zmienić swoje mieszkanie?

by

Masz już dość patrzenia na smutne wnętrze swojego mieszkania? Szare, monotonne ściany, smutne meble. Takie otoczenie nie wypływa korzystnie na Ciebie czy Twoich bliskich. Jeśli otoczenie będzie smutne, to i my robimy się smutni. Nadaj trochę życia, kolorów ścianą w mieszkaniu, by wprowadzić trochę radości. Pewnie sobie myślisz, że to zbyt drogi interes, ale jest wiele sposobów, by to zrobić nie niekoniecznie drogich. Zaczynając od tradycyjnych sposobów możemy zawsze po prostu pomalować ściany na wybrany przez nas kolor.

Niech to będzie coś żywego, odbijającego ładnie światło, by chciało się przebywać w tym pomieszczeniu. Jeśli mamy talent możemy również coś namalować na ścianie, skorzystać z szablonów do tego specjalnie wykonanych. Możemy wykorzystać też tapety, ale z tym jest trochę „zabawy”, tutaj radzę skorzystać z pomocy fachowca co niestety może być kosztowne. Jeśli chcemy połączyć tapetę z malowaną ścianą i za jej pomocą zrobić wzorki to warto próbować samemu, nie narobimy wtedy zbyt dużych szkód jak nam nie wyjdzie. Kolejnym ostatnio dość modnym rozwiązaniem są fototapety na ścianę, jest to wygodne rozwiązanie. Taką fototapetę możemy sobie zamówić z czymkolwiek chcemy i na jaki tylko wymiar chcemy.

Doskonałe rozwiązanie choćby do pokoju dziecięcego, gdzie tapeta z ulubionymi postaciami z bajki może kosztować majątek, taka fototapeta nie zmienia ceny względem obrazka jaki zawiera. Sypialnia, salon, kuchnia do każdego pomieszczenia coś dopasujesz odpowiedniego, by wnieść trochę kolorów i życia. Fototapeta będzie również pięknie wyglądać na pomalowanych ścianach, więc jeśli zdecydowałeś się na malowanie nie obawiaj się również użyć fototapety. Ona nie zakrywa całej ściany, a jej część – zależy jeszcze od tego jakie wymiary będziesz chciał. Kolorystycznie dopasowana do np. czerwonej ściany, może dać rewelacyjny efekt.

Kombinacji oczywiście jest wiele, wszystkich wymienić się nie da, ale im bardziej wymyślne, oryginalne tym bardziej zadowalający może, być dla nas efekt. Mieszkanie to nasze najbliższe otoczenie mające największy wpływ na nas. Pierwsze jak się budzimy czy idziemy spać spoglądamy na zazwyczaj na ścianę przed nami. Zadbajmy, by ten widok, był przyjemny dla naszego oka jak również oka najbliższych. Obrazy, które zobaczymy po przebudzeniu, kolory na ścianach mogą wprawić nas w dobry nastrój na cały dzień.

Pozostałe teksty tematyczne online:

Back to Top