Nowoczesna jaskinia

by

Wyobraźcie sobie taki widok. Zbocze góry. Dość strome. Strome i poprzetykane wystającymi spod powierzchni gruntu skałami. Ze zbocza wystaje dom. Widok jest wyśmienity. Dom wspaniale komponuje się ze zboczem i krajobrazem. Architektura takich rozwiązań daje pole do popisu dla wyobraźni projektanta. Widok z okien domu w zboczu musi zapierać dech w piersiach.

A teraz inne miejsce. Znów góry. Wysokie, strome i pofalowane zbocza. Jednak nie na tyle wysokie, by ich szczyty świeciły gołą skałą. Całe połacie pokryte zwartym zielonym dywanem gęstych krzewów. Spod krzaków w jednym miejscu widać znajome kształty. Coś jakby dach. A pod nim zielone ściany. Tak, to dom, obrośnięty roślinnością. Pod zielonymi nawisami widać tylko okna. Jak nietrudno zauważyć nieruchomości w górach wybitnie nadają się do architektonicznych fajerwerków.
Co może zachwycić i poruszyć bardziej? Chyba tylko dom z wejściem za wodospadem albo widok z ostatniego piętra wieży Burj Khalifa, kiedy całe miasto w dole otulone jest mgłą.

Pozostałe teksty tematyczne online:

Back to Top