Architektura i NieruchomościPozwolenie na budowę ? zmiany przepisów

Pozwolenie na budowę ? zmiany przepisów

by

Zmaganie się z biurokracją nie należy od przyjemności, jednak niestety w wielu przypadkach trudno tego uniknąć. Bez wątpienia do takich sytuacji należy budowa domu. Jednocześnie należy prawidłowo załatwić wszystkie formalności, aby przystąpić do budowy.

Oczywiście najważniejszym dokumentem, który trzeba posiadać jest pozwolenie na budowę. Na szczęście przepisy uległy zmianie i obecnie inwestorzy mają pod tym względem ułatwione zadanie. Otóż jeśli dany budynek nie będzie w żadne sposób uciążliwy dla sąsiadów, czyli np. nie będzie znajdował się zbyt blisko granicy działki. Decyzję o braku konieczności ubiegania się o pozwolenia na budowę domu decyduje nie inwestor, a architekt odpowiedzialny za ostateczne przygotowanie projektu budowy.

Jest to spore ułatwienie, ale i tak budowę należy zgłosić do urzędu. Uproszczenie polega na tym, że nie trzeba od razu załączać wszystkich dokumentów, które wcześniej były niezbędne, na przykład dotyczących warunków przyłączenia danego budynku do różnych sieci.

Back to Top