Architektura i NieruchomościStara Drukarnia – centrum designu

Stara Drukarnia – centrum designu

by

Stara Drukarnia – centrum designu

W ostatnich dniach rozpoczeły się prace remontowe i adaptacyjne w niezwykle ciekawym i posiadającym ogromny potencjał budynku Starej Drukarni, zlokalizowanym u zbiegu ulic Roosevelta, Zwierzynieckiej i Bukowskiej. Inwestor, prezes firmy VOX, Piotr Voelkel, ma w planach stworzenie w budynku, którego właścicielem jest spółka Pro Design, Wielkopolskiego Centrum Designu. Remont zabytkowego budynku realizowany będzie w 60% ze środków unijnych – na ten cel udało się inwestorowi pozyskać 16 mln zł.

Charakterystyczna bryła budynku nie zostanie zmieniona. Obiekt znajduje się pod ścisłą opieką i ochroną konserwatora zabytków i projekt jego renowacji, który powstał w pracowni znanego poznańskiego architekta Mariusza Wrzeszcza, zrealizowany został również pod kontrolą konserwatora. Wszelkie prace rewitalizacyjne mają się zakończyć w październiku 2011 roku, kiedy to obiekt zostanie oddany do użytku.

Wielkopolskie Centrum Designu ma za zadanie stać się miejscem, w którym projektanci będą mieli szansę realizować swoje wizje i pomysły. Powstanie tu park technologiczny, sale wykładowe, biura, księgarnia, a do tego zaplecze gastronomiczne. W budynku realizowane będą nowe projekty związane z designem, odbywać się będą szkolenia i warsztaty dla projektantów, jak również wystawy ich prac. Inwestor podkreśla, że Drukarnia już od pewnego czasu funkcjonowała jako „miejsce spotkać design ze sztuką”, w którym odbyły się między innymi warsztaty „Nowy Folk Design”, konkurs „Pamiątka z Wielkopolski”, spektakle teatralne, czy też wystawy prac dyplomowych studentów ASP.

Back to Top