Architektura i NieruchomościStary dom – warto go kupić?

Stary dom – warto go kupić?

by

Stare domy to jeden z najtańszych nieruchomości na rynku. W porównaniu z nowymi, cena starych domów jest wielokrotnie niższa. Czy jednak taki dom jest dobrym wyborem? Czy warto go kupić?
Zakup starego domu to zakup nieruchomości, która lata świetności z pewnością ma już za sobą, nie oznacza to jednak, że nie jest warta uwagi. Nawet bardzo staremu budynkowi można przywrócić blask, zawsze wiąże się to jednak z kosztami. Jeśli kupujemy stary dom, musimy wiedzieć, że wydatki na remont z pewnością będą nas czekać. Jeśli to będzie dom do zamieszkania, oczywiście remont jest łatwiejszy. Można mieszkać i sukcesywnie remontować. Jeśli jednak dom nie jest do zamieszkania, remont trzeba wykonać w pierwszej kolejności, najczęściej remont kompleksowy. Tu jednorazowe wydatki mogą być dużo wyższe.
Przy starym domu bez remontu z cała pewnością się nie obejdzie. Jeśli zdajemy sobie z tego sprawę i stać nas na takie wydatki, zakup starego domu może być ciekawym rozwiązaniem, niewielkim wydatkiem i szansą na stworzenie ze starego domu czegoś bardzo atrakcyjnego.

Pozostałe teksty tematyczne online:

Back to Top