Architektura i NieruchomościZawiadomienie zamiast pozwolenia

Zawiadomienie zamiast pozwolenia

by
Zawiadomienie zamiast pozwolenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Konieczność uzyskania pozwolenia na budowę w przypadku budowy domu jednorodzinnego była prawdziwym utrapieniem dla większości inwestorów. Załatwienie tego typu formalności często było związane z kilkoma miesiącami poświęconymi na odwiedzanie różnych urzędów, czy też gazowni i elektrowni.

Niedawna zmiana przepisów prawa budowlanego na szczęście nieco uprościła załatwianie wszystkich formalności. Nadal trzeba skompletować szereg dokumentów, jednak nie trzeba czekać, aż urzędnicy wydadzą pozwolenie na budowę. Wystarczy złożyć odpowiednie zawiadomienie o rozpoczęciu budowy w urzędzie i można rozpocząć pierwsze prace. W ten sposób uda się skrócić realizację inwestycji.

Niestety nie każdy będzie mógł skorzystać z tej pozytywnej zmiany. Ostateczna decyzja będzie należała do architekta oraz urzędników, którzy mogą stwierdzić, że w przypadku danego domu pozwolenie na budowę będzie jednak niezbędne. Dotyczy to przede wszystkim budynków, które mogą być w jakiś sposób uciążliwe dla sąsiadów, np. są położone w pobliżu innych zabudowań.

Pozostałe teksty tematyczne online:

Back to Top