Architektura i NieruchomościDziałka pod idealny dom

Działka pod idealny dom

by

W czasie wyboru działki budowlanej należy zwrócić uwagę na jej lokalizację, wielkości, lokalny plan zagospodarowania przestrzeni, sąsiedztwo, infrastrukturę, status prawny oraz wiele innych czynników, które będą miały znaczenie dla zadowolenia z inwestycji.

Jednocześnie jednak trzeba pamiętać, że parametry działki wpłyną na wybór konkretnego domu. Jeśli mamy konkretne oczekiwania dotyczące wielkości, czy kształtu wymarzonego domu, warto wziąć to pod uwagę jeszcze na etapie wybierania odpowiedniej działki. Dzięki temu będzie można zrealizować wybrany projekt.

Na co trzeba więc zwracać uwagę? Znaczenie ma oczywiście wielkość działki ? na małej powierzchni zmieści się jedynie nieduży dom. Aby zwiększyć metraż takiego budynku trze ba będzie wybrać projekt z użytkowym poddaszem lub z dwiema kondygnacjami. Znaczenie ma także usytuowanie działki oraz budynki znajdujące się w pobliżu. Warto pamiętać, że najbardziej korzystnym rozwiązaniem jest umieszczenie większości przeszkleń od strony południowej.

Back to Top