Prawo i BiznesFirmy w Krakowie

Firmy w Krakowie

by

W tym tekście zamierzam poruszyć temat niezwykle ważny dla mieszkańców dawnej stolicy Polski. Jednakże nie tylko oni powinni się tym zainteresować, ponieważ jest to relatywnie istotne również dla całej reszty Polaków. Tematem artykułu jest bezrobocie w Krakowie.

Na początku ósmego miesiąca ubiegłego roku wynosiło ono nieco poniżej pięciu procent. Jest to jednakże wyłącznie tak zwane bezrobocie zarejestrowane. W rzeczywistości realna stopa bezrobocia jest zawsze nieco wyższa z racji tego, że nie każdy bezrobotny jest zarejestrowany. Dlatego wydaje się rozsądnym podniesienie tych pięciu procent do siedmiu, a może nawet ośmiu. Jednakże, choćby realna stopa bezrobocia wynosiła nawet dziewięć procent, nadal jest to bardzo mało w skali naszego kraju. Na Podlasiu, albo Mazurach niektóre miasta mogą osiągać wartości nawet dwukrotnie większe.
Jeśli dodamy do tego fakt, że firmy w Krakowie są jednymi z najlepiej prosperujących i najlepiej opłacających swych pracowników w naszym kraju, dochodzimy do dosyć istotnej konkluzji. Kraków ma jeden z najbardziej efektywnych systemów ekonomicznych w naszym kraju, toteż inne miasta powinny naśladować tamtejsze samorządy, aby wyprowadzić najbiedniejsze miasta Polski z tragicznie wysokiej stopy bezrobocia, co doprowadza do ruiny gospodarkę naszego kraju.

Back to Top