GospodarkaKancelaria Notarialna Kraków

Kancelaria Notarialna Kraków

by

W pogoni za karierą często zaniedbujemy życie rodzinne, a nawet odkładamy ze współmałżonkiem decyzję o posiadaniu potomstwa. Często zdarza się, że kiedy decydujemy się na powiększenie rodziny jest już za późno lub pojawiają się problemy z zajściem w ciąże.

Bezdzietne małżeństwa, które poświeciły swoje życie na pomnażanie majątku muszą wiedzieć, że w przypadku śmierci jednego z nich spadek po nich dziedziczy nie tylko współmałżonek ale często też rodzice – lub w przypadku braku żyjących rodziców – rodzeństwo zmarłego. Zwykle współmałżonek zmarłego nie chce dzielić się wspólnym dorobkiem z rodzicami lub rodzeństwem spadkodawcy. Co zrobić, aby uchronić się przed taką sytuacją? W takim wypadku warto – jeszcze za życia – sporządzić testament, w którym powołamy do całego spadku jedynie współmałżonka.

Testament można sporządzić własnoręcznie, jednak lepiej, aby sporządziła go Kancelaria Notarialna Kraków to miejsce, w którym bez problemu znajdziesz notariusza. Bezdzietni małżonkowie w celu zabezpieczenia wspólnego majątku dorobkowego powinni sporządzić testamenty wzajemne.

Pozostałe teksty tematyczne online:

Back to Top