GospodarkaOchrona mienia

Ochrona mienia

by

„Przezorny zawsze ubezpieczony” – tak uczono mnie, kiedy chodziłem do szkoły. Z czasem jednak życie zweryfikowało trochę te nauki. Szybko zrozumiałem, że nie każde ubezpieczenie jest dla mnie korzystne. Czasem lepiej w zasadzie nie kupować ubezpieczenia. Dlaczego tak się dzieje?

Na rynku ubezpieczeń jest mnóstwo różnych podmiotów, jak zawsze w takich przypadkach jedni oferują ciekawsze usługi, a inni zdecydowanie mniej ciekawe. Zawsze jednak warto zastanowić się, czy faktycznie potrzebujemy kosztownego ubezpieczenia?

Może lepszym pomysłem byłaby ochrona mienia? Składka miesięczna porównywalna, jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, to fakturę vat możesz wrzucić sobie w koszta! Ponadto otrzymujesz stały, realny nadzór nad swoją własnością, a nie tylko obietnicę, że kiedyś może coś dostaniesz.

Pamiętaj również, że mycie zębów, choć nie każdy je lubi jest o wiele przyjemniejsze od późniejszej wizyty u dentysty – szczególnie w przypadku, kiedy przez całe życie owych zębów się nie myło. Podsumowując zdecydowanie lepiej jest zapobiegać, niż leczyć.

Back to Top