UrbanistykaOdszkodowanie za odwołany lot

Odszkodowanie za odwołany lot

by

Jeszcze całkiem niedawno lot samolotem uważano za luksus. Okazuje się jednak, że coraz chętniej i częściej decydujemy się na ten właśnie środek transportu. Samoloty są najbezpieczniejszą i najszybszą metodą przemieszczania się z miejsca na miejsce przy relatywnie niskiej cenie.
Okazuje się, że bilety na loty europejskie, u tanich przewoźników, w ofertach last minute możemy wykupić już za kilkanaście złotych. Oczywiście, musimy być świadomi, że wybór taniego przewoźnika może wiązać się z pewnymi uniedogodnieniami, ale podróż w tak niskiej cenie jest prawdziwą okazją dla osób z ograniczonym budżetem.
Musimy wiedzieć, że na lotniskach obowiązują pewne opłaty i wymogi, do których trzeba się stosować. Należy dowiedzieć się przed lotem o wysokości opłat lotniskowych, dopuszczalnej wadze bagażu podręcznego i przedmiotach, których zabieranie w podróż jest zabronione.
Warto mieć świadomość, że przysługuje nam także odszkodowanie za odwołany lot i warto się o nie ubiegać, jeśli w związku z anulacja wylotu, doznaliśmy jakichś wymiernych strat.

Back to Top