Architektura i NieruchomościPozwolenie na budowę nie jest konieczne

Pozwolenie na budowę nie jest konieczne

by

Obowiązek posiadania pozwolenia na budowę domu był zawsze bardzo uciążliwy dla wszystkich inwestorów. Bez takiego dokumentu rozpoczęcie prac było niemożliwe. Jednocześnie urzędy często nie spieszyły się z wydawaniem decyzji. W związku z tym konieczność załatwienia wszystkich formalności związanych z budową wpływała na przedłużenie czasu trwania całej inwestycji.

Na szczęście przepisy uległy częściowej zmianie na korzyść inwestorów. Obecnie nie każdy będzie musiał ubiegać się o pozwolenie na budowę. Wystarczy złożyć w urzędzie odpowiednie zawiadomienie o rozpoczęciu prac. Niestety jednak nie wszyscy będą wyłączeni z takiego obowiązku. Konieczność załatwienia wszystkich formalności będzie uzależniona przede wszystkim od tego, czy dany budynek będzie uciążliwy dla sąsiadów.

Niestety niektóre osoby nadal będą musiały składać komplet dokumentów oraz czekać na decyzję wydawaną przed urząd. O tym, kto będzie obciążony tym obowiązkiem zadecydują twórcy projektu architektonicznego oraz urzędnicy.

Pozostałe teksty tematyczne online:

Back to Top