Prawo i BiznesSystem zarządzania dokumentami

System zarządzania dokumentami

by

Porządek w dokumentach gwarantuje szybki i bezproblemowy dostęp do potrzebnej informacji. Aby móc go zachować, warto wspierać się odpowiednim oprogramowaniem. Dobrze skonstruowany system zarządzania dokumentami umożliwi nadanie każdej z naszych spraw numeru, wraz z symbolem identyfikującym daną jednostkę organizacyjną. W systemie tym wprowadzimy datę dokumentu, dane osoby odpowiedzialnej za daną sprawę. Przydatna jest także możliwość umieszczenia krótkiego streszczenia dokumentu – fachowo zwanym regestem oraz terminu załatwienia sprawy.
Następnym krokiem pomagającym w utrzymaniu dokumentacji w należytym porządku jest założenie teczek lub segregatorów odzwierciedlających strukturę naszej firmy. Jeśli będziemy wpinać w odpowiednie teczki segregatory dokumenty pod numerami nadanymi z systemu elektronicznego to utrzymanie porządku w dokumentacji nie powinno stanowić większego problemu.
Oczywiście warunkiem tego jest odpowiednio wykwalifikowany oraz sumienny pracownik zajmujący się zarządzaniem dokumentacją

Back to Top