Architektura i NieruchomościZakup działki budowlanej ? co sprawdzić?

Zakup działki budowlanej ? co sprawdzić?

by

W końcu, po długich poszukiwaniach udało się znaleźć idealną działkę, która spełnia wszystkie marzenia i potrzeby. Przed zakupem warto jednak sprawdzić kilka rzeczy. Na pewno należy udać się do urzędu gminy i zapytać o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

W przypadku braku takiego planu należy złożyć wniosek na wydanie warunków zabudowy. Niestety oczekiwanie na taki dokument może przeciągać się miesiącami. Jest to jednak bardzo ważne, ponieważ pozwala na szczegółowe określenie takich kwestii jak dopuszczalna szerokość i wysokość budynku. W urzędzie gminy można także uzyskać informacje dotyczące inwestycji planowanych w przyszłości w danej okolicy. Na pewno budowa trasy szybkiego ruchu lub oczyszczalni ścieków w sąsiedztwie działki budowlanej nie będzie zachęcała do zainwestowania w taką nieruchomość.

Oglądając działkę trzeba także sprawdzić, czy znajdują się na niej drzewa oraz stare zabudowania. W świetle obowiązujących przepisów można mieć spore problemy z usunięciem wyżej wymienionych.

Back to Top