PrawoDlaczego meblościanka nadal jest na topie?

Dlaczego meblościanka nadal jest na topie?

by

Nowoczesne meblościanki mają niewiele wspólnego z ich klasycznymi odpowiednikami. Tradycyjne wersje tych mebli odeszły do lamusa, ustępując miejsca równie praktycznym, ale zdecydowanie lepiej prezentującym się meblościanką. Na czym polega ich popularność? Czyżby wynikała ze starych przyzwyczajeń?

Wszyscy szukamy praktycznych mebli, w których moglibyśmy przechowywać swoje rzeczy. W korytarzach ustawiamy szafy, garderoby, w sypialniach z reguły znajduje się miejsce na komody. A co z salonem, pokojem dziennym lub młodzieżowym? Tam też przydałby się mebel z funkcją przechowywania. Oto i on: meblościanka.

Uniwersalne zastosowanie i nowoczesny design

Wydaje się, że to właśnie w tych dwóch hasłach skrywa się tajemnica nieustającej popularności meblościanek. Odkąd powróciły w unowocześnionej wersji, zdecydowanie zrewolucjonizowały rynek mebli. Znajdują zastosowanie w designersko zaaranżowanych salonach, a także w pokojach dziecięcych i młodzieżowych.

Umożliwiają wygodne przechowywanie rzeczy, a nawet ekspozycję pewnych przedmiotów (dzięki zastosowaniu otwartych półek lub przeszklonych witryn). Stanowią odpowiednią bazę do ustawienia sprzętu RTV. Podobnych możliwości nie daje zastosowanie np. szaf. Meblościanki nie psują też minimalistycznego charakteru wnętrza.

Wszystko, czego potrzebujesz we wnętrzu

Nie ulega wątpliwości, że meblościanki znajdują szereg zastosowań w naszych domach. Sięgają po nie wszyscy szukający praktycznych mebli do wnętrza. Ich uniwersalność wynika z wielości dostępnych wzorów i kolorów. Nietrudno dziś znaleźć meblościankę o układzie i rozmiarze dostosowanym do naszych potrzeb.

Współczesne meblościanki charakteryzuje nowoczesny design. Dużą popularnością cieszą się te wykończone na wysoki połysk oraz wersje wiszące. Sprawdzają się one szczególnie w pokojach dziennych i salonach, gdzie cieszą oko domowników i budzą zachwyt wśród gości. Poszukując praktycznych, modnych meblościanek, warto odwiedzić sklep Meble.pl.

Back to Top