PrawoNajczęściej zadawane pytania dotyczące laseroterapii

Najczęściej zadawane pytania dotyczące laseroterapii

by

Czy laseroterapia boli i jak długa jest rekonwalescencja po zabiegu? Zabieg laseroterapii jest w pełni komfortowy dla każdego pacjenta. Przeprowadzany jest przy wykorzystaniu znieczulenia miejscowego – środek wprowadzany zostaje centralnie do żyły, która ma być zamykana. W efekcie, pacjent może odczuwać jedynie delikatne ukłucia.

Nie przewiduje się także żadnej rekonwalescencji pacjenta. W odróżnieniu od operacji chirurgicznej, laserowe usuwanie żylaków pozwala na powrót do aktywności fizycznej jeszcze tego samego dnia, w którym odbył się zabieg i to bez żadnych ograniczeń. Pacjent nie jest też hospitalizowany.

Czy po laseroterapii powstają obrzęki i pozostają blizny?

Laseroterapia jest jedyną metodą niwelowania żylaków, która nie pozostawia żadnych zasinień ani trwałych blizn. Pacjent może zauważać jedynie niewielkie nakłucie, którym był przeprowadzany światłowód natomiast goi się on po kilku dniach, bez żadnych powikłań.

Dlaczego powstają żylaki?

Nie można mówić o jednej przyczynie powstawania żylaków. Lekarze wskazują, iż niewydolność żylna kończyn dolnych może być spowodowana wrodzoną słabością tkanki łącznej, uwarunkowaniami genetycznymi, zaburzeniami hormonalnymi oraz nieprawidłowym trybem życia – tutaj wymienia się przede wszystkim trwałe przebywanie w pozycji tylko stojącej lub tylko siedzącej, brak ruchu fizycznego, noszenie zbyt wysokich obcasów czy zbyt obcisłej bielizny. Okazuje się również, że żylaki mogą być wynikiem niewłaściwej diety i otyłości.

Jaka jest skuteczność laserowego usuwania żylaków?

Zdaniem medyków, laserowe leczenie żylaków jest obecnie najbardziej skutecznym sposobem na niwelowanie żylaków w całości i bezpowrotnie. Co więcej, zabiegi są w pełni bezpieczne, nie wiążą się z żadnymi powikłaniami, nie pozostawiają blizn, są bezbolesne. Statystyki jasno potwierdzają ponad 97-procentową skutecznością po trzech latach od wykonania zabiegu.

Czy laseroterapia wymaga znieczulenia?

W przeciwieństwie do operacji chirurgicznej, laseroterapia nie wymaga znieczulenia ogólnego. Podczas jego przeprowadzania stosuje się natomiast tylko znieczulenie miejscowe, które trafia bezpośrednio do zamykanej żyły. Jest to rozwiązanie dużo mniej inwazyjne dla pacjenta. Warto również wspomnieć, iż zabiegi wykonuje się pod pełną kontrolą badania USG, dzięki czemu nie ma możliwości popełnienia jakiegokolwiek błędu.

Laserowe leczenie żylaków a skleroterapia

Podczas laseroterapii żyła jest naświetlana i w ten sposób niwelowana – jest to więc zabieg w pełni nieinwazyjny dla pacjenta. Skleroterapia to natomiast metoda, zgodnie z którą do naczynia krwionośnego wpuszcza się specjalny środek, który samoistnie wywołuje jego stan zapalny. To wiązać się może w pewnymi powikłaniami, takimi jak np. reakcje alergiczne, uszkodzenia nerwu, zakrzepy z zatorami a nawet martwica skóry.

Back to Top